Zubní klinika

Implantologie

estObor, který můžeme nazvat prostředkem protetiky. Tam, kde potřebujeme nahradit zub nebo více zubů a v ústech jej nemáme, můžeme do kosti vsadit implantát – většinou titanový šroub, na který po zhojení můžeme zhotovit buď fixní nebo i snímatelnou protetickou práci. Příklady : chybí mi jeden zub, nechci brousit okolní zuby na můstek, použiji implantát a protetickou korunku na něj.
: chybí mi stoličky na jedné straně jedné čelisti, nechci snímatelnou protézu, použiji jeden nebo více implantátů a nechám si doplnit chybějící zuby fixní protetickou prací.
: nemám v dolní čelisti žádné zuby, snímatelná protéza mi nedovolí pohodlně se najíst, použiji dva nebo čtyři implantáty a na ně snímatelnou protézu drženou pomocí třmenu a zásuvného spoje, což mi zajistí pohodlné a bezpečné kousání, mluvení, zívání, žití.
Možností použití implantátů je velmi široké, je však třeba poradit se s implantujícím lékařem, zda a za jakých podmínek je právě můj stav vhodný k řešení pomocí implantátů.
Objednat se ke konzultaci lze telefonicky nebo osobně, doporučení k vyšetření od vašeho zubního lékaře není třeba, je však vhodné. Výkon není hrazen za zdravotního pojištění